Цікаво батькам


 Кругообіг води в пакеті

Наберемо у ємкість невелику кількість води та крапнемо у неї кілька крапель синього харчового барвника. На пакеті із застібкою малюємо хмаринки і хвилі. Заливаємо туди зафарбовану воду. Щільно закриваємо пакет і за допомогою скотчу прикріплюємо до вікна.

Чекаємо сонечка, відтак спостерігаємо, як у синє море ллється дощ.

Під дією теплих сонячних променів вода в пакеті перетворюється на пару. Після охолодження вона стікає донизу по стінках пакета.



Паперові квіти, які розквітають на воді

Для досліду потрібні паперові квіти, посуд з водою.

Дослід ілюструє, як розпускаються паперові квіти, потрапляючи в воду.

За допомогою ножиць вирізаємо з кольорового паперу квіти з довгими пелюстками. За допомогою олівця закруглюємо пелюстки до центру.

А тепер опускаємо квіти на воду. Буквально на наших очах пелюстки квітів починають розквітати.

Це сталося завдяки чому? Папір намокнув, став важким, ось пелюстки і розкрилися.



Незвичне надування повітряної кульки
     Для досліду знадобиться пластикова пляшка, 50-100 мл столового оцту, 2-3 ч. л. харчової соди, повітряна кулька.
     В порожню пляшку наливаємо оцет. У повітряну кульку насипаємо соду. Її необхідно надіти на горловину пляшки таким чином, щоб сода одразу не висипалася. Далі кульку піднімаємо над шийкою і чекати реакції оцту і соди, в результаті якої почнеться активне утворення вуглекислого газу, що швидко надує кульку.



Різнокольоровий танець
       Для яскраво експерименту слід підготувати тарілку, жирне молоко, рідкий мийний засіб, ватні палички та харчові барвники.
      В тарілку додаємо молоко, кілька крапель барвника. У миючий засіб слід занурити ватну паличку, а потім доторкнутися нею до центру тарілки. Молоко буде рухатись, переміщуючи кольори між собою.


Подорож води
      Для експерименту ставимо на різних рівнях ємкості з водою, в які можна додати різнокольорові харчові барвники. Суміжні склянки поєднуємо між собою за допомогою смужок тканини або серветки. З часом забарвлена вода почне перебиратися з однієї ємкості до іншої.

Все це завдяки, так званому, капілярному ефекту. Вода переміщається по « канальцях » тканини не лише згори вниз, але й в зворотному напрямку.

Матеріал підібраний з інтернет ресурсів.



               ----------------------------------------------------------------------------------

ДОШКІЛЬНА ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА

Консультація




Консультація для батьків:Довідник від А до Я: «Кривляння».

    Іноді батьки зазначають, що їх зазвичай спокійний та слухняний малюк раптом починає кривлятися, гримасувати та бігати. Спочатку оточуючі реагують на таку поведінку несерйозно: нехай собі веселиться! Але через певний час батьки починають розуміти, що потрібно щось робити, тому що дитина поступово перетворюється на «клоуна».
А причина такої поведінки можуть полягати в дитячій непевності в собі. Просто малюк з певної причини почуває себе обділеним увагою та не дуже щасливим.

Що робити із кривлякою?
  • Не сваріть малюка. Однаково, він ще не зрозуміє, що ж поганого накоїв.
  • Намагайтеся з’ясувати причину занепокоєння дитини.
  • Приділіть їй більше Вашої уваги.
  • Покажіть, як іншими способами можна привернути увагу дітей і дорослих.
  • Якщо малюк не впевнений у собі, намагайтеся створити такі ситуації, де він відчуває, що успішний. 
*************************************************************************************************************************




Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу